Русская версия Slovenščina English

Pamiatku zosnulých vo Veľkej vlasteneckej vojne uctili v Bratislave minútou ticha

V Bratislave uctili pamiatku zosnulých počas Veľkej vlasteneckej vojny. Dňa 22. júna sa pri pamätníku vojakom osloboditeľom v memoriálnom komplexe Slavín konali pietne podujatia so zapálením sviečok, kladením kvetov a vencov.

Slovenský tím dostal ocenenia za účasť na Medzinárodnej online olympiáde v mentálnej aritmetike

Dňa 27. júna sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry konalo slávnostné udeľovanie cien účastníkom slovenského tímu, ktorý sa zúčastnil Medzinárodnej online olympiády v mentálnej aritmetike «Аkira Battle – Invázia čarodejov».


V Bratislave sa konal cyklus otvorených hodín „Umenie vo vojne, vojna v umení“

V dňoch 6. až 24. mája 2021 Ruské centrum pri Európskom fonde slovanskej písomnosti  a kultúry v Bratislave usporiadalo cyklus otvorených hodín, venovaných výstave „Umenie vo vojne, vojna v umení“. Výstava sa v súčasnosti koná v galérii Aircraft pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry a je venovaná 80. výročiu začiatku Druhej svetovej vojny. Podujatia sa konajú v malých skupinách vzhľadom na protipandemické opatrenia.

Veľké Víťazstvo

Dňa 22. júna 1941 fašistické Nemecko bez vyhlásenia vojny zákerne zaútočilo na ZSSR. Začala sa Veľká vlastenecká vojna, ktorá ovplyvnila nielen osudy sovietskeho národa, ale aj osudy celého ľudstva.

Odmínovanie Bratislavy „Skontrolované, bez mín“

Bratislava bola oslobodená 4. apríla 1945 a do konca apríla aj celé Slovensko. Nemecké jednotky ustupovali a predsa zanechali veľa zamínovaných domov, ciest a ulíc.

Sviatok so slzami v očiach

Dňa 7. mája 2021 sa pre študentov Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave uskutočnila otvorená hodina v online formáte s názvom „Sviatok so slzami v očiach“, venovaná 76. výročiu víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne v rokoch 1941-1945. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 30 ľudí: študenti a pedagógovia gymnázia, hostia z Ruska a Rakúska.Назад Вперед
Наверх