Русская версия Slovenščina English

Na Slovensku odštartoval vzdelávací projekt venovaný životu a dielu Lva Tolstého „Svetlo Yasnej Polyany“.

Dňa 27. novembra 2023 sa v Európskom fonde slovanskej pisomnosti a kultúry (EFSPaK) v rámci vzdelávacieho projektu venovaného životu a dielu Lva Tolstého uskutočnila vernisáž fotodokumentačnej výstavy „Svetlo Yasnej Polyany“. 

Na Slovensku sa konalo podujatie „Ruský film 2023“

Od 1. októbra do 1. novembra 2023 prebiehala na Slovensku kampaň pre deti „Ruský film 2023“. Organizátorom podujatia, na ktorom sa stretli učitelia a žiaci z viac ako 30 škôl na Slovensku, bol Zväz Rusov v Košiciach. “ 

Ruská klasika v slovenskom jazyku. A.N. Ostrovskij "Výnosné miesto"

  Drahí priatelia!
Európsky Fond slovanskej pisomnosti a kultúry a mládežnícke ochotnícke divadlo Break Vás pozývajú na literárny festival ruskej klasiky, ktorý sa uskutoční 18. – 19. decembra 2023 o 11.00 v Galérii Aircraft (Ivanská cesta 30/B), Bratislava.

Fotodokumenty z fondov Múzea panstva Lva Tolstoho sú prezentované v galérii Európskeho fondu slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave

Dňa 28. októbra 2023 bola v galérii Aircraft v Európskom fonde slovanskej pisomnosti a kultúry vystavená bannerová výstava „Svetlo Jasnej Poľany“, venovaná histórii múzea a sídla Lva Tolstoho Jasnaja Poľana. Výstavu pripravili pracovníci Múzea Lva Tolstoho za účasti EFSPaK a Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela (Banská Bystrica).

Európsky fond slovanskej písomnosti a kultúry rozšíri spoluprácu s mládežníckym amatérskym divadlom „Break“

Európsky fond slovanskej písomnosti a kultúry plánuje rozšíriť spoluprácu s mládežníckym amatérskym divadlom Break.

Ochotnícke divadlo Break je skupina neprofesionálnych hercov z rôznych kútov severného Slovenska. Združuje divadelníkov z Oravy, Kysúc a Turca. Sú to väčšinou študenti umeleckých škôl, ktorí sa chcú venovať svojej kariére a rozvíjať svoj talent v oblasti umenia.

80. výročie jediného úspešného povstania v koncentračnom tábore

14. októbra 1943 na juhovýchode Poľska pri meste Lublin vypuklo v koncentračnom tábore Sobibor povstanie. Sobibor bol jedným z táborov smrti, ktoré slúžili nacistickej ideológii  na vyvražďovanie Židov, sovietskych vojenských zajatcov a Rómov. 

Назад Вперед
Наверх