Русская версия Slovenščina English

O prameňoch jednoty slovanských národov sa diskutovalo na Medzinárodnej konferencii „Hľadanie jednoty. Ruský jazykový zväz“

Dňa 2. apríla 2021 sa konala Medzinárodná vedecká a praktická videokonferencia „Hľadanie jednoty. Ruský jazykový zväz“ venovaná otázkam jednoty ruského a ďalších slovanských národov a vedeckému dedičstvu akademika Ruskej akadémie vied (RAV), slavistu Olega Trubačova.

Ruské centrum oslavuje narodeniny!

Dňa 30. marca 2016 sa v Bratislave, hlavnom meste Slovenska, otvorilo Ruské centrum pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry. Misiou Ruského fondu v Bratislave je popularizácia ruského jazyka a podpora programov smerovaných na jeho vyučovanie. Ruský jazyk je jednou z nepominuteľných hodnôt celosvetovej kultúry.

Kurzy ruského jazyka online v Bratislave

Od 12. marca 2020 vláda Slovenskej republiky vyhlásil núdzový stav na území krajiny za účelom zabrániť šíreniu koronavírusu.

Vladimir Kochin: Našou úlohou je pomôcť dozvedieť sa viac o Rusku

Vladimir Kochin: Našou úlohou je pomôcť dozvedieť sa viac o Rusku

30. marca 2016 sa v Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave s podporou Fondu Russkiy mir uskutočnilo otvorenie Ruského centra. V tejto súvislosti prinášajú Rosijskije vesti svojim čitateľom interview s výkonným riaditeľom Fondu Russkiy mir, Vladimírom Viačeslavovičom Kočinom.

Európa nemôže existovať bez Ruska

Európa nemôže existovať bez Ruska

Slovami uvedenými v titulku okomentoval otvorenie Ruského centra v Bratislave v Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry Emeritný arcibiskup pražský a Metropolita Českých krajín a Slovenska Krištof.


Federálny týždenník « Rossiyskie Vesti » 7 Apríl 2016 Číslo 4-5, 1 strana

Federálny týždenník « Rossiyskie Vesti  » 7 Apríl 2016 Číslo 4-5, 1 strana
Pocity dejavu zostávajú. Po sérii parížskych útokov z13. novembra 2015 došlo k teroristickým útokom v samotnom centre Európskej únie – v Bruseli. Suchá štatistika obetí.

Назад Вперед
Наверх