Русская версия Slovenščina English

V meste Chanty-Mansijsk sa konala Medzinárodná konferencia ruských krajanov

Dňa 1. – 2. júna 2019 sa v sibírskom meste Chanty-Mansijsk konala V. Medzinárodná konferencia na tému „Rozvoj vzdelávacích, kultúrnych a vedeckých vzťahov s krajanmi, žijúcimi v zahraničí. Pomoc pri zachovaní ruského duchovného kultúrneho prostredia“.

Konferenciu organizovala vláda Jugry s podporou Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie a Agentúry Rossotrudničestvo. Na činnosti konferencie sa zúčastnili krajania zo 14 krajín Spoločenstva nezávislých štátov a Európy.

V Moskve bolo otvorené Centrum slovanskej písomnosti „Slovo“

Dňa 24. mája 2019 bolo v Moskve otvorené Centrum slovanskej písomnosti „Slovo“. Ide o rozsiahly múzejno-osvetový komplex, ktorý nemá v Rusku obdobu. Otvoril sa verejnosti počas Celoruskej výstavy úspechov národného hospodárstva (VDNCH) v zrekonštruovanom pavilóne č. 58 „Pôdohospodárstvo“ v Deň slovanskej písomnosti.

V Bratislave sa konal seminár rusistov

Dňa 2 8. mája 2019 sa v Bratislave v Ruskom centre vedy a kultúry konal seminár rusistov a učiteľov ruského jazyka.

Tvorivé stretnutie s ukrajinským spisovateľom Andrejom Ďukom

Dňa 23. mája 2019 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnilo tvorivé stretnutie s ukrajinským spisovateľom Andrejom Ďukom.

Tvorivé stretnutie so slovenským umelcom Adolfom Bencom

Dňa 14. mája 2019 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnilo tvorivé stretnutie so známym slovenským umelcom Adolfom Bencom.

Deň Víťazstva v Bratislave

Dňa 9. mája 2019 sa v Bratislave uskutočnil celý komplex slávnostných podujatí venovaných 74. výročiu Víťazstva nad fašizmom v druhej svetovej vojne.


Назад Вперед
Наверх