Русская версия Slovenščina English

Otvorená hodina ruského jazyka a kultúry „Nedeľné čítanie“

Ruské centrum pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave otvára nový projekt – „Nedeľné čítanie“. Cieľom projektu je priblíženie veľkej ruskej literatúry deťom a dospelým, ktorí už ovládajú ruštinu alebo sa ju len učia.

„Zlatý kruh Ruska“ – otvorená hodina pre žiakov z Levíc

Dňa 19. novembra 2019 už štvrtý krát prišli na návštevu do Ruského centra pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry žiaci Základnej školy Pri Podlužianke z Levíc.

Otvorená hodina ruského jazyka a kultúry na tému „Slávne osobnosti Ruska a mesto Jelabuga“

Dňa18. novembra 2019 sa v Ruskom centre pri európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave konala otvorená hodina ruského jazyka a kultúry na tému „Slávne osobnosti Ruska a mesto Jelabuga“ pre žiakov Súkromného slovanského bilingválneho gymnázia.

Žiaci Gymnázia Ivana Horvátha sa zoznámili s regiónmi Ruska a s múzeami mesta Jelabuga

Dňa 15. novembra 2019 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave konala otvorená hodiny ruského jazyka a kultúry na tému „Rusko a jeho regióny. Múzeá mesta Jelabuga“ pre žiakov bilingválneho gymnázia Ivana Hortvátha.

Zvyšovanie kvalifikácie vyučujúcich Ruského centra

V Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave už 4 roky fungujú kurzy ruského jazyka. Vyučujúci každoročne absolvujú zvyšovanie kvalifikácie prostredníctvom účastí na vedecko-praktických seminároch a konferenciách rusistov.

Otvorené hodiny na tému “Inovatívne metódy v bilingválnom vzdelávaní“

Dňa 5. novembra 2019 sa v Bratislave v bilingválnom Gymnáziu Ivana Horvátha konali hodiny, venované praktickému využitiu inovatívnych metód v bilingválnom vzdelávaní.


Назад Вперед
Наверх