Русская версия Slovenščina English

Otvorená hodina ruského jazyka pre gymnazistov z Košíc

Dňa 23. novembra 2018 sa v Ruskom centre Európskeho fondu slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnila otvorená hodina z ruského jazyka a kultúry, venovaná 190. výročiu narodenia ruského spisovateľa L. N. Tolstého.

Návšteva Bratislavy delegáciou fondu „Russkij mir“

Dňa 21. novembra 2018 Ruské centrum Európskeho fondu slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave navštívila delegácia fondu „Russkij mir“ na čele s výkonným riaditeľom fondu Vladimírom Kočinom.

Otvorená hodina v Ruskom centre pre študentov z internátu

  Dňa 20. novembra 2018 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave uskutočnila otvorená hodina z ruského jazyka venovaná súčasnému ruskému umeniu.

Na Prešovskej univerzite sa otvorilo Ruské centrum

Dňa 20. novembra 2018 sa na Prešovskej univerzite uskutočnilo slávnostné otvorenie Ruského centra. Na slávnosti sa zúčastnil veľvyslanec Ruskej federácie na Slovensku A. L. Fedotov, rektor Prešovskej univerzity P. Kónya a výkonný riaditeľ fondu „Russkij mir“ V. V. Kočin. Otvorenie ruského centra vyvolalo veľký záujem medzi profesormi, učiteľmi a študentmi univerzity.

Otvorila sa výstava kníh „Múdrosť kníh deťom“

Dňa 8. novembra 2018 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave konalo otvorenie výstavy kníh „Múdrosť kníh deťom“. 

Tvorivé stretnutie s redakciou časopisu ruských krajanov „SPOLU“

Dňa 13. novembra 2018 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave sa uskutočnilo tvorivé stretnutie s redakciou časopisu ruských krajanov „SPOLU“.


Назад Вперед
Наверх