Русская версия Slovenščina English

Slovenska delegácia navštívila Zastupiteľstvo Pravoslávnej cirkvi českých krajín a Slovenska v Moskve

Dňa 15. novembra 2017 predseda Národnej rady Slovenskej republiky navštívil počas oficiálnej návštevy v Moskve Zastupiteľstvo Pravoslávnej cirkvi českých krajín a Slovenska v Moskve, Podvorie chrámu sv. Nikolaja v Koteľnikoch. Predsedu NR SRsprevádzal Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Ruskej federácii Peter Priputen, podpredseda NR SR Béla Bugár, podpredseda NR SR Martin Glváč, ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Martina Lubyová, predseda skupiny priateľstva s Ruskou federáciou v NR SR Ľubomír Petrák, poslanec NR SR Jozef Valocký, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek, riaditeľka odboru zahraničných vzťahov a protokolu Kancelárie NR SR Kristína Szabová, poradca predsedu NR SR Marek Lisanský a ďalší členovia delegácie.

Vysokých hostí privítal zástupca Pravoslávnej cirkvi českých krajín a Slovenska v Moskve pri Patriárchovi moskovskom a celého Ruska, archimandrit Serafim (Šemiatovskij). Po krátkej prehliadke chrámu, ktorú viedol tajomník zastupiteľstva jeromonach Alexander (Haluška) sa konala bohoslužba, počas ktorej sa odriekli modlitby o Pánom chránených krajinách Slovensku a Rusku, o vládach a ich národoch.

Po ukončení pobožnosti poďakoval archimandrit Serafim váženým hosťom za česť, ktorú mu priniesla ich návšteva a odovzdal predsedovi NR SR ako dar rukou písanú ikonu svätiteľa Nikolaja. Ako odpoveď na to daroval chrámu predseda NR SR unikátny kríž vyrobený slovenskými majstrami podľa ľudových tradícií.

Viac informácií: http://pccs.ru/novosti/predsedatel-parlamenta-slovatskoj-respubliki-posetil-predstavitelstvo-pravoslavnoj-tserkvi-cheshskih-zemel-i-slovakii-v-moskve/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=SIJ7WXrGbcY