Русская версия Slovenščina English

Stretnutie ministrov zahraničných vecí Ruskej federácie a Slovenskej republiky Sergeja Lavrova a Miroslava Lajčáka

Dňa 6. júna 2017 sa v ruskom meste Kaliningrad uskutočnilo stretnutie ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslava Lajčáka.

Vedúci zahraničnopolitických rezortov prediskutovali súčasný stav a perspektívy rozvoja celého komplexu obojstranných vzťahov, s prihliadnutím aj na výsledky 18. zasadnutia Medzivládneho výboru pre hospodársku a vedecko – technickú spoluprácu medzi Ruskou federáciou a Slovenskou republikou, ktoré sa konalo v Moskve v dňoch 27. – 28. apríla tohto roka.

Vzhľadom na vybranie Miroslava Lajčáka za predesedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN, ministri si vymenili názory na záležitosti OSN, na základnú problematiku jej agendy, na hlavné priority jej činnosti a rozvoja a prediskutovali aj aktuálne otázky medzinárodnej agendy.

Na základe výsledkov rokovaní sa uskutočnila spoločná tlačová konferencia, počas ktorej ministri zodpovedali otázky médií.

Viac informácií na: http://slovakia.mid.ru/-/vystuplenie-i-otvety-na-voprosy-smi-ministra-inostrannyh-del-rossii-s-v-lavrova-v-hode-sovmestnoj-press-konferencii-po-itogam-peregovorov-s-ministr-26?inheritRedirect=true&redirect=%2F

 https://sputniknews.com/world/201706071054379424-moscow-info-bellingcat-report-mh17/

http://tass.com/politics/950074