Русская версия Slovenščina English

Milí priatelia!

V Ruskom centre v Bratislave sa každý piatok konajú online stretnutia Konverzačného klubu.

Konverzačný klub v našom Centre je príležitosťou na komunikáciu pre všetkých, čo sa chcú učiť ruštinu a rozprávať sa v ruskom jazyku. Tu má každý možnosť zúčastniť sa priebehu stretnutia.

Stretnutia sú orientované na poslucháčov kurzov, ktorým nestačia konverzačné aktivity počas bežných hodín, na cudzincov, ktorí už ovládajú ruštinu a chcú komunikovať s inými cudzincami a rodenými hovorcami, zoznámiť sa, nájsť si kamarátov.

Prostredníctvom diskusie o zaujímavých témach, obohacujete a spestrujete svoju slovnú zásobu.

Počas minulých stretnutí sme sa v uvoľnenej a priateľskej atmosfére porozprávali o raňajkách v rôznych častiach sveta, o ruských sviatkoch a tradíciách, prediskutovali aktuálne správy a rozoberali piesne ruských autorov.

Ďalšie stretnutie Konverzačného klubu sa bude konať tento piatok, 19. marca 2021, o 9:00 hod. Stredoeurópskeho času (11:00 hod. Moskovského času).

Téma stretnutia bude spojená s divmi Ruska: Palácom Petergof, jazerom Bajkal, Chrámom Vasilija Blaženého a vrchom Elbrus.

Vždy máme priestor pre tvorivosť, a preto aj vy môžete navrhnúť a pripraviť pútavú prezentáciu na tému, ktorá vás zaujíma.

Pozývame všetkých záujemcov na účasť! Najdôležitejším na našich stretnutiach je to, že hovoríme rusky s láskou!

Pridať sa môžete tak, že sa ozvete na e-mail: ngchumak@gmail.com . Obratom vám zašleme odkaz na konferenčné stretnutie v platforme Zoom.