Русская версия Slovenščina English

Výstava ruských umelcov “Mosty – umenie, ktoré spája” v Nových Zámkoch

Dňa 13. novembra 2017 sa vo veľkolepých priestoroch cisársko – kráľovskej jazdiarne v Nových Zámkoch, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, uskutočnilo otvorenie výstavy obrazov ruských umelcov.

Výstavu pripravila Nezávislá skupina pre umenie, kultúru a filozofiu MIREĽUB v spolupráci s Ruským centrom v Bratislave pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry a galériou Novovital Nové Zámky.

Výstava bola otvorená v rámci Tretieho ročníka projektu Mosty – umenie, ktoré spája. Výstavy v rámci tohto projektu sa uskutočnili vo viacerých slovenských mestách.  

Účastníkov privítal primátor Nových Zámkov Otokar Kleina, pod ktorého záštitou bola otvorená výstava.

Na výstave sú predstavené obrazy známych ruských umelcov: Alexandra Kabanova, Inny Baryčevovej-Kabanovovej a Oľgy Jerochovovej. Osobitný záujem návštevníkov vyvolali pestré tapisérie vytvorené nezvyčajnou umeleckou technikou.

V posledných rokoch vystavovali ruskí umelci svoje diela takmer vo všetkých európskych krajinách, ale tento rok sa rozhodli uskutočniť niekoľko výstav v krajinách V4 – v Česku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku.

Výstavu zaznamenali slovenské médiá.

Viac informácií:
http://www.hlavnespravy.sk/v-pondelok-v-novych-zamkoch-v-ramci-iii-rocniku-projektu-mosty-umenie-ktore-spaja-otvorili-vystavu-obrazov-ruskych-vytvarnych-umelcov/1208650 

http://www.nazorobcana.sk/novinka-sprava-aktualita/kultura/clanok-5729/vcera-v-novych-zamkoch-v-ramci-iii-rocniku-projektu-mosty-umenie-ktore-spaja-otvorili-vystavu-obrazov-ruskych-vytvarnych-umelcov