Русская версия Slovenščina English
Diania

  Šarišanky“ na festivale „Druzia, prekrasen naš sojuz!“

  Celý minulý týždeň sa v dňoch 11. – 16. septembra na pobreží Čierneho mora v rekreačnom stredisku „Kamčija“ s veľkoleposťou a zápalom príznačným pre ruskú dušu rozliehal a hral všetkými farbami mladosti sviatok ruského jazyka a kultúry – 6. medzinárodný festival študentov „Priatelia, je krásne byť tu spolu!“ (v ruštine „Druzia, prekrasen naš sojuz!“. Táto udalosť spojila do jednej veľkej a srdečnej rodiny účastníkov zo sedemnástich krajín sveta, ktorí majú radi ruský jazyk a nejakým spôsobom spojili s ním svoj osud.

  Medzinárodná konferencia o význame médií vo vzťahoch Ruska s krajinami EÚ sa uskutočnila v Budapešti

  Dňa 5. októbra 2017 sa v Budapešti konala 6. medzinárodná konferencia „Rusko a Európa: súčasné problémy modernej žurnalistiky“, ktorá sa organizuje každoročne v rôznych krajinách sveta. Konala sa v Paríži, Berlíne, Viedni, San Maríne a Bratislave a zakaždým vyvolala úprimný záujem a podporu zo strany novinárov, riaditeľov médií, diplomatov, vedcov a politológov.

  Výstava obrazov českého maliara Joeya Muczku Jr.

  Dňa 5. októbra 2017 sa v priestoroch AIRCFRAFT GALLERY uskutočnilo otvorenie výstavy diel známeho českého umelca Joea Muczku Jr.

  V expozícii sú prezentované umelcové rozličné moderné diela. Ako hovorí autor sám o sebe: „Pracujem s rôznym materiálom, nielen s plátnom. Počas vernisáží maľujem rovno na ľudské telo, na svojich obrazoch spodobním aj vyťahanú košeľu, nohavice alebo tenisky.“

  6. Medzinárodný festival študentov „Druzia, prekrasen naš sojuz!“ v Bulharsku

  Celý týždeň v dňoch 11. – 16. septembra 2017 sa neďaleko bulharského mesta Varna na čiernomorskom pobreží konal 6. Medzinárodný festival študentov študujúcich ruský jazyk „Druzia, prekrasen naš sojuz!“ („Priatelia, je krásne byť tu spolu!“). Organizátormi festivalu boli fond „Russkij mir“  a fond „Udržateľný rozvoj Bulharska“ s podporou Ministerstva školstva Bulharskej republiky.

  Dni ruského filmu na Slovensku

  Dňa 27. septembra 2017 sa v Bratislave v Kine Lumière uskutočnilo otvorenie filmového festivalu „Dni ruského filmu“. Festival sa stal už tradíciou a bude trvať týždeň.

  Festival bol otvorený filmom slávneho ruského režiséra Karena Šachnazarova „Anna Karenina – Vronského príbeh“. Dramaturgia románu slávneho ruského spisovateľa Ľva Tolstého, jedinečné veľkolepé natočenie, precízne dobové interiéry a kostýmy, moderné špeciálne efekty urobili silný dojem na divákov.

  Európsky deň jazykov v Bratislave

  Dňa 26. septembra 2017 sa v Bratislave konal Európsky deň jazykov, ktorý je organizovaný z iniciatívy Rady Európy a sa uskutočnil už po sedemnásty krát. Hlavným cieľom podujatia je motivovať Európanov k učeniu sa cudzích jazykov nielen na základnej, strednej a vysokej škole, ale počas celého života.

Oznámenia