Русская версия Slovenščina English

Hokejisti tímu Ruska položili kvety k pamätníku sovietskych vojakov na Slavíne v Bratislave

Dňa 8. mája 2019 pricestoval do Bratislavy hokejový tím Ruska, aby sa zúčastnil na svetovom šampionáte.

Ruské centrum pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave usporiadalo stretnutie mladých krajanov, ktorí sa venujú hokeju v slovenských športových školách, s hráčmi ruského tímu.

Vzhľadom na mimoriadne zaneprázdnenie hráčov, a ich prísny tréningový režim sa rozhodlo, že sa stretnutie spojí so spomienkovou akciou na počesť Dňa Víťazstva, ktorá bola naplánovaná na nasledujúci deň.

Ráno 9. mája napriek daždivému a zlému počasiu hokejisti tímu Ruska položili kvety k pamätníku sovietskych vojakov na Slavíne v Bratislave. Pred slávnosťou kladenia kvetov odzneli štátne hymny Ruska a Slovenska. Na samotnej slávnosti sa zúčastnili nielen športovci, vedúci tímu a realizačný tím, ale aj krajania.

Kapitán tímu Ruska Iľja Kovaľčuk povedal: „Toto je najdôležitejší sviatok v našej krajine. Chcem zablahoželať a poďakovať všetkým veteránom a popriať im veľa zdravia“. Jeho podporil zástupca kapitána mužstva Alexander Ovečkin: „Vzdávame česť ľuďom, ktorí bojovali za nás, za krajinu, toľko ľudí zahynulo“.

Mladí hokejisti, deti ruských krajanov sa tiež zúčastnili na slávnosti kladenia kvetov. Nevedeli odtrhnúť zrak od hokejových osobností. Prichádzali k hráčom a dostávali autogramy.

I keď stretnutie bolo krátke, chlapci boli šťastní z bezprostredného kontaktu so svojimi idolmi.