Русская версия Slovenščina English

Otvorila sa výstava kníh „Múdrosť kníh deťom“

Dňa 8. novembra 2018 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave konalo otvorenie výstavy kníh „Múdrosť kníh deťom“.

Expozícia pozostáva z titulov z knižničného fondu Ruského centra a je určená pre deti, učiace sa ruský jazyk, pre rodičov, pedagógov a návštevníkov centra. Cieľom výstavy je ukázať rozmanitosť nádherných publikácií pre deti, ktorými disponuje Ruské centrum.

Na výstave sú predstavené knihy „Ruskí básnici deťom“, „Knižnica pre mladšie ročníky“, „Knižnica ruského školáka“, „Knižnica klasikov“ a ďalšie.

Vystavované knihy sú napísané známymi autormi, medzi ktorými sú Sergej Michalkov, Konstantin Ušinskij, Fiodor Dostojevskij, Anton Čechov, Nikolaj Gogoľ, Lev Tolstoj, Michail Bulgakov, a sú určené deťom rôznych vekových skupín.

Zastúpené sú aj encyklopedické vydania pre deti, výkladové slovníky, knihy o dejinách Ruska a o umení.

Pozrieť si výstavu prišli vyučujúci a poslucháči kurzov ruského jazyka, teoretici umenia, návštevníci centra a krajania s deťmi.

Po prehliadke kníh hostia tradične navštívili aktuálnu výstavu v galérii Aircraft pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry. Umelecká výstava „Koleso priateľstva“, ktorá predstavuje súčasnú maľbu zo zbierky Štátneho múzea rezervácie Jelabuga a je otvorená pre návštevy denne počas uplynulého mesiaca, nikoho nenechala ľahostajným.

<!--[if !vml]--><!--[endif]--><!--[if !vml]--><!--[endif]-->Pozornosť návštevníkov upútali aj nové čísla časopisu „Russkij Mir.ru“.