Русская версия Slovenščina English

Medzinárodná umelecká výstava „Koleso priateľstva“

Ruské centrum pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave vás pozýva na medzinárodnú umeleckú výstavu Koleso priateľstva zo zbierky Štátneho múzea-rezervácie mesta Jelabuga.

Výstava zahŕňa unikátny výber z najlepších diel účastníkov medzinárodných etnických umeleckých projektov, ktoré múzeum-rezervácia organizuje od roku 2006 na pôde mesta Jelabuga s podporou Ministerstva kultúry Ruskej federácie a Ministerstva kultúry Tatárskej republiky. Za 12 rokov Štátne múzeum rezervácia Jelabuga usporiadalo 20 takýchto projektov, na ktorých sa zúčastnilo približne 700 umelcov z 21 krajín, a to z Azerbajdžanu, Arménska, Bieloruska, Česka, Čiernej Hory, Číny, Dagestánu, Egypta, Indie, Kanady, Kazachstanu, Kirgizska, Maďarska, Ruska, Srbska, Tadžikistanu, Turecka, Turkménska, Ukrajiny, Uzbekistanu a Veľkej Británie.

Výstava Koleso priateľstva približuje 83 diel etnického zamerania, vytvorených umelcami zo 16 krajín. Hlavnou myšlienkou expozície je v jednom projekte zhromaždiť diela predstaviteľov rôznych národov žijúcich na území multikultúrneho Ruska.

Výstava potrvá od 18. októbra do 18. novembra 2018.

Miesto usporiadania: Aircraft gallery

Adresa: Ivanská cesta 30/B, 821 04 Bratislava

Spoluorganizátori:
Ministerstvo kultúry Ruskej federácie
Ministerstvo kultúry Tatárskej republiky
Štátne historicko-architektonické a umelecké múzeum-rezervácia Jelabuga
Federálna agentúra Rossotrudničestvo
Európsky fond slovanskej písomnosti a kultúry
Ruské centrum v Bratislave
Aircraft Gallery

Kontaktné údaje:
tel.:  +421 2 2086 9950
e-mail: info@slavfond.eu
adresa: Ivanská cesta 30/B, Bratislava