Русская версия Slovenščina English

Kaviareň Vysockého sa stala miestom stretnutia krajanov v Bratislave

Dňa 25. januára 2019 sa v Bratislave otvorila unikátna kaviareň s názvom Siedma struna venovaná legendárnemu ruskému hercovi, básnikovi, skladateľovi a pesničkárovi Vladimírovi Vysockému.

Zakladatelia kaviarne podrobne preštudovali Vysockého tvorbu a vyjadrili svoju vášeň v unikátnom koncepte projektu. Plánuje sa, že kaviareň bude hostiť vystúpenia spevákov a hudobníkov, básnikov a spisovateľov, výstavy obrazov talentovaných začínajúcich a aj uznaných umelcov.

Nádherný dizajn interiéru, rozmanitá ponuka a program vystúpení vytvárajú skvelú atmosféru pre stretnutie kamarátov, kolegov a všetkých tých, ktorí milujú posedenie v príjemnom prostredí.

Návštevníci si môžu vychutnať originálny miešaný nápoj pomenovaný podľa básnika Vysockého. Vytvoril ho slovenský barman Jakub Rampáček, ktorý sa stal víťazom súťaže barmanov Medusa Coctail 2015 a v súčasnosti pôsobí ako hlavný barman v London Coctail Club v Londýne.

Pohodlné umiestnenie v centre Bratislavy a umelecké zameranie už prilákalo veľa návštevníkov.

V deň otvorenia vystúpili pesničkári z Ruska a z Česka. Ich interpretovanie Vysockého skladieb v rovnakom štýle podporovali hostia potleskom.

V ten istý deň sa v kaviarni uskutočnilo stretnutie ruských krajanov so zamestnancami Ruského centra a Ruského centra vedy a kultúry.

Viac informácií na: www.siedmastruna.sk 
http://www.9em.sk/siedma-struna-sa-uz-coskoro-rozoznie-v-bratislave/ 
https://ru-ru.facebook.com/siedmastruna/