Русская версия Slovenščina English

Vyhodnotenie súťaže fotografie „Slovensko a Rusko objektívom mladých“

Dňa 10. decembra 2018 sa v Ruskom centre pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave vyhodnotila súťaž fotografie „Slovensko a Rusko objektívom mladých“. Na súťaž bolo zaslaných niekoľko stoviek fotografií od žiakov základných škôl a gymnázií, študentov univerzít zo Slovenska a Ruska.

Vo svojich fotografiách účastníci súťaže zobrazili najvýraznejšie a najemocionálnejšie udalosti, ktoré sa podarilo zachytiť objektívom, fotografie z výstav a koncertov, úsmevy kamarátov a najkrajšie prírodné scenérie, architektúru a športové autá, cesty po Rusku a Slovensku.

Fotografie výrazne zobrazili krásne snímky ruských miest Moskvy, Petrohradu, Soči, Kaliningradu, ich architektúry a pohostinstvo ľudí. Krása Slovenska je zastúpená krásnymi scenériami horských masívov, zámkov, pozoruhodnou prírodnou samozrejme dobrosrdečnými tvárami ľudí. Účastníci nezabudli ani na pamätné udalosti prvej a druhej svetovej vojny, zachytili vo fotografiách slávnostné podujatia.

Víťazom súťaže sa stala fotografia Zuzany Pavelicovej z Liptovského Mikuláša „Stretnutie slovenskej a ruskej turistky v horách“. Táto fotografia je symbolická. Napriek hustým oblakom a zamračenému počasiu, vysoko v horách, nad priepasťou, na úzkom mostíku sa uskutočňuje vrelé stretnutie turistiek zo Slovenska a Ruska.

Porota rozhodla, že práve táto fotografia najlepšie vyjadrila názov súťaže a že jej autorka si zaslúžila hlavnú cenu.

Galéria súťažných fotografií: