Русская версия Slovenščina English

Prezentácia filmu „Storočia v kameni. Hniezdne“

Dňa 18. septembra 2018 sa v Ruskom centre v Bratislave pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry uskutočnila prezentácia a premietanie dokumentárneho filmu známeho slovenského režiséra Štefana Dlugolinského „Storočia v kameni – Hniezdne“.


Tento film je pokračovaním celej série dokumentárnych filmov režiséra o starodávnych slovenských mestách pod jedným názvom "Storočia v kameni“. U divákov našli svoje uznanie prvé natočené filmy z tohto cyklu o meste Vyšné Ružbachy, „Múzeum pod otvoreným nebom“ o meste Stará Ľubovňa.


Film „Storočia v kameni – Hniezdne“ bol režisérom spolu s Ruským centrom pripravený pre účasť na Medzinárodnom televíznom a filmovom fóre „Vmeste“ („Spoločne“), ktorý sa každoročne koná na Jalte. Pracovníci Ruského centra pripravili preklad titulkov a ozvučenie filmu v ruskom jazyku.

Na Medzinárodnom televíznom a filmovom fóre „Vmeste“ („Spoločne“) – 2018, ktoré ukončilo svoju činnosť 12. septembra na Jalte, film „Storočia v kameni - Hniezdne“ (autor Štefan Dlugolinský, STUDIO D3, Svätý Jur, Slovensko) získal špeciálnu cenu od poroty festivalu "Pre ohľaduplné prečítanie rodnej histórie“.


Počas prezentácie filmu režisér povedal o tvorbe filmu, o festivale „Vmeste“ („Spolu“), o uznaní slovenského dokumentárneho kina v Rusku a o vrelom prijatí. Na stretnutí režisér zdieľal radosť z úspechu svojho filmu.

Viac informácií na: DOWNLOAD