Русская версия Slovenščina English

IX. Medzinárodne fórum „Skrz každé srdce...“ venované Cvetajevovej

Ruské centrum pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry v Bratislave pozýva k účasti na IX. Medzinárodnom fóre „Skrz každé srdce“ venovanom Marine Cvetajevovejktoré sa bude konať v dňoch 9. – 14. septembra 2018 v meste Jelabuga (Rusko).

Súčasťou fóra je:
- konferencia venovaná životu a dielu ruskej poetky Mariny Cvetajevovej,
- súťaž študentských vedeckých prác na témy spojené so životom a dielom Cvetajevovej (práce je potrebné zaslať najneskôr do 1. júla 2018),
- kultúrny program, ktorý zahŕňa exkurziu starobylým obchodným mestom Jelabuga a návštevu múzeí.

Jelabuga je jedným z najkrajších miest Tatárskej republiky s unikátnou tisícročnou históriou. Vďaka svojej polohe na vysokom brehu rieky Kama bolo mesto mnohé stáročia dôležitou súčasťou obchodnej karavánovej cesty.

V areáli Múzea-rezervácie mesta Jelabuga sa nachádza 184 pamätníkov histórie a kultúrneho dedičstva, medzi ktorými sú múzeá poetky M. I. Cvetajevovej, umelca I. I. Šiškina, prvej ruskej dôstojníčky N. A. Durovovej, múzeum újazdnej medicíny V. M. Bechtereva a ďalšie objekty. Mimoriadne vzácnym je historické centrum mesta Jelabuga, ktoré ako újazdné obchodné mesto z konca 18. – začiatku 20. storočia nemá obdobu z hľadiska zachovalosti.
https://www.culture.ru/institutes/11340/elabuzhskii-gosudarstvennyi-istoriko-arkhitekturnyi-i-khudozhestvennyi-muzei-zapovednik

Kontaktné údaje:
tel.: +7 85557 7 8600
e-mail: elmuseum@mail.ru
egmzliteratyra61@mail.ru

Viac o fóre, jeho štatúte a podmienkach účasti na: http://www.elabuga.com/zvet_reading/reading.html