Русская версия Slovenščina English

Kresby slovenských detí o Rusku boli prezentované v Bratislave

Dňa 17. apríla 2018 v nádhernej Moyzesovej sieni pri Univerzite Komenského, ktorá je jednou z najstarších univerzít v Európe, sa uskutočnila prezentácia albumu kresieb slovenských žiakov na tému „Rusko mojimi farbičkami“.

Počas troch rokov sa na Slovensku konala súťaž detských kresieb o Rusku. Žiaci z rôznych kútov krajiny posielali svoje kresby zobrazujúce Kremeľ a Veľké divadlo, básnika A. S. Puškina a vojenského veliteľa M. I. Kutuzova, kozmonautov J. A. Gagarina a V. V. Tereškovovú, baletky a ulice ruských miest, matriošky a postavičky z ruských rozprávok. Podujatie zorganizovali Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Slovenskej republike a Medzinárodný umenia pre deti BIBIANA.

Po prezentácii albumu sa uskutočnil koncert žiakov slovenských škôl a školy pri ruskom veľvyslanectve. Deti interpretovali slovenské a ruské piesne, recitovali básne a tancovali.

<!--[if !vml]--><!--[endif]--><!--[if !vml]--><!--[endif]-->Delegácia Ruského centra pri Európskom fonde slovanskej písomnosti a kultúry sa zúčastnila podujatia a prezentovala najnovšie čísla časopisu „Russkij mir.ru“.

Viac informácií na: http://slovenka.zenskyweb.sk/clanok/40197-krst-knihy-rusko-mojimi-farbickami